TË DASHUR FILLESTARË!!!

SH.F.K ,,BRATSTVO,,-SHKUP

BËN REGJISTRIM TË FILLESTARËVE PËR VITIN SHKOLLOR 2021/22

Fillestarë mund të bëhet:

• Secili që është I lindur në vitin 2015 dhe që në fund të vitit 2021 I mbush 6 vite
  • Regjistrimi do të realizohet nga data 01.05.2021 deri më 31.05.2021 me paraqitje elektronike( on-line), kurse për prindërit/tutorin të cilët nuk kanë kushte për paraqitje elektronike (on-line) do të mundësohet që personalisht ti plotësojë fletëparaqitjet dhe dokumentet e duhura ne shkollë cdo dite pune nga ora 9:00 deri më 12:00, në përputhje me situatën e re përshkak të pandemisë botërore nga Covid 19 dhe situates së jashtëzakonshme në tërë teritorin e R.M.V.
  • Pas dorëzimit të fletëparaqitjeve prindi, gjegjësisht tutori do të kontaktohet me telefon nga ana e Komisionit për regjistrim të nxënësve në klasë të pare. Para se të kryhet opservacioni , prindi gjegjësisht tutori është I obliguar ti dorëzojë dokumentet e duhura të fëmiut, sipas kërkesave në lajmërimin e hapur, në përputhshmëri me ligjin për arsimin fillor.
  • Për nxënësit e regjistruar shkolla paraqet listë në tabelën e shpalljeve më së voni deri më 15 qershor 2021.
  • Procedurën për regjistrim e udhëheq Komisioni për regjistrim të nxënësve në klasë të parë.
  • Për të caktuar termin për regjistrim duhet të mbushni fletëparaqitje.

Dokumentet e duhura për regjistrim

• Certifikatë nga limbri I amzës I të lindurve ( fotokopje )
  • Letërnjoftimi I prindit/tutorit – mbikqyrje
  • Vërtetim për vaksinat e marrura të detyrueshme për fëmiun, e dhënë nga organet shëndetsore